Po asi 5 hodinách spánku vstávání a chystání se na výšlap. Sbalení, cesta na vlak a jízda :) Ve vlaku jsem opravdu byl dost unavený a tak jsem usl. V Ostravě Hlavním nádraží jsem přestoupil na vlak do Kunčic pod Ondřejníkem, kde jsem vystoupil a sedl do restaurace, abych neusl při čekání na další blázny. Cesta byla pohodová, avšak pouze prvních cca 500metrů. Pak přišel nápad to vzít „delší cestou, avšak za to mnohem horší“. Po vrstevnici chodí turisté, kolmo k vrstevnicí a po pás ve sněhu chodí blázni a my.

Ondřejník z KunčicPo pás ve sněhu - OndřejníkSpolečná OndřejníkUf vrchol - OndřejníkPo pás ve sněhu - OndřejníkSněží - OdnřejníkJirka a stromy - OndřejníkJá na stožáru - Ondřejník

Na vrcholu 890m.n.m proběhla menší akce „Najez se.“ a pak se už jen trapárnilo pěšky dolů, uličkami po kolena hlubokými a asi 30cm širokými. Došli jsem do Turistické chaty Ondřejník, kde jsem se decentně občerstvili, peníze dali na stůl a servírka se slovy „Však jste chodili do školy, ne?“ peníze ani nepočítala a my mohli odejít. Tomu se říká důvěra. Kdybych to věděl, tak dostala i dýško, neb jinak se celkově moc nesnažili o obsluhu zákazníků. Cesta do Frýdlant nad Ostravicí proběhla kouskama po zadku (hlavně Jana) a dorazivši do hospody (poslední skluz po zadku všech, kromě sraba Ivánka) jsme se navečeřeli a rozhodli co dál. Dokud mi ještě fungoval baterie na mobilu, našel jsem vlak 16:40 s přestupem v Ostravě-Kunčicích. Avšak po dojití na nádraží, čekající na vlak, který měl už před 5minutama přijet se ozvalo z tlampačů „Osobní vlak 3157 s odjezdem v 16:52 přijede na …. „. V tu chvíli se na mně upřeli zraky všech tří spolubojovníků co jsem to na mobilu našel za vlak v 16:40. Budiž, řekl jsem si že se stal omyl a jízdní řády se pomýlili. Nasedneme do vlaku a zjišťujeme jak s přestupem v Kunčicích, protože z toho vlaku 16:40 jsem měli jen 2minuty. Mrk na IDOS.cz a co nevidíme, měli bychom tam být stejně, jako ten vlak, který mi našel můj jízdní řád. Což je prostě technicky nemožné. Počkali jsme si na průvodčí a ptáme se, jestli nebude přestup v Kunčicích nějaký další. A proč nám IDOS řekl, že tam máme být v nemožnou dobu 17:17. Nečekali jsme odpověď „Však to je správně, vždyť my máme jen zpoždění.“. Takže vlak, který měl jet v 40 prostě na nádraží ohlásili, jako že má jet normálně v 52. Člověk se až diví co na těch Českých drahách zažije. Pak už jen zbytek cesty domů. Sprcha, teplý čaj a těšit se na další akci :)

Bez vrcholovky ani ránu, tedy krok!