Září 2007


Máte rádi houby? Já ano, jen ne vařící na těle. Lepší jsou takové dušené pod maso, nebo ve smaženici. Včera jsem si ty houby ale užil jinak. Doma se zavařovaly houby v hrnci na plotně a já měl právě namířeno ven. Jen jsem to vzal přes kuchyň.

Znáte vůni připálených brambor? Tak přesně tak to tam vonělo. Mrknu do hrnce, ve kterém seděli skleničky hub a pomalu a jistě se připaloval kapesník k hrnci vydávajíc zápach spálených brambor. Hrnec jsem sundal z ohně a pak přišel ten bezvadný nápad, nalít tam trošku horké vody, ať se to dál nepřipaluje. Vše probíhalo v pohodě, a deci vody už se znovu vařilo. V ruce jsem měl pokličku, kterou jsem držel těsně před tváří směrem k hrnci. A díky tomu vám teď mohu říct, že ta sklenka která vybouchla se rozletěla směr moje tvář a odrazila se od pokličky. Jen ta pravá ruka to schytala. Po celé délce až ke krku všude samá spařená houba a já cítil jak se mi přilepují ke kůži a vypalují ji.

V tu chvíli jsem měl jediné přání, skočit do vody a tak jsem se bez rozmyšlení pustil směr koupelna, kde jsem si celou ruku strčil pod proud studené vody a sundal triko, na kterém byly zbytky houbiček. Vypadalo jak poblité :) Ale už je vyprané a v kuchyni je taky pořádek. A teď už vím, že voda a horké sklo nikdy, ani kdyby mělo stejnou teplotu.

Stejně se zase někdy spálím

Máte deprese, jste fyzicky i psychicky na dně? Vaše životní sny se zhroutily a už vás nebaví žít? Nabídnu vám dvě situace, které všechny tyhle problémy vyřeší.

  1. Jděte za svými kamarády, stačí i jeden. Ti vám rádi pomohou z těžko řešitelné situace. Když žádné nemáte, nezoufejte, pomozte si sami, jde to.
  2. Skončete to! Ale hlavně ne tak aby jste ničili cizí majetek nebo jiné lidské životy. Takový skok pod vlak je pro vás možná dobrý způsob sebezničení, přehlížíte však, že nejste na světě sami a můžete tím způsobit horší věci, než vaše poslední rozhodnutí.
  1. Strojvedoucí, se po té jak zjistí, že zabil člověka, zhroutí. A poté i jeho nejbližší rodina.
  2. Lidem kteří vás uvidí rozmetaného půl kilometrů po kolejích se minimálně udělá zle.
  3. Policie a hasiči by mohli život jinde zachraňovat. Ale vám už není pomoci.
  4. Vlaky budou mít zpoždění a lidé budou naštvaní. Nestihnou přípoje a ti jenž čekají na příjezd třeba kamarádů, budou také rozhořčení.
  5. Pokud máte rodinu a kamarády, pěkně je naštvete a nejen to!
  6. Nepočítám materiální škody na vlaku, a finanční škody všech, díky zpoždění.

I sebevrah by měl mít trošku zodpovědnosti.